Seo, Niş Pazarlama, Trustrank ve Orjinal İçerik

Seo Çalışmalarında, başarı elde etmek için yapmanız gerekenlerden bazıları şunlardır;

– İyi bir içerik. Sitenizi sürekli güncellemeli ve her içeriğe bağlantınızı yerleştirmelisiniz. İçerik bir websitesinin en önemli unsurdur.

Niş pazarlama. Yalnızca belirli bir konuya odaklanırsanız yani Niş bir konu seçerseniz, özgün içeriksağlayarak çok daha başarılı olabilirsiniz. Rekabetin ve talebin yoğun olduğu konularla ilgili çalışmalarda, yüksek sıralamalar elde etmeniz daha zor olacaktır.

Pagerank‘in güvenirliğini yitirmesinden sonra google yeni bir sistemi devreye soktu, Trustrank.Trustrank güven derecesi sağlamak için gerekli en önemli etkenlerden biri özgün bir içerik sunmaktır. Başka bir yerde gördüğünüz içeriği okuduktan sonra cümleleri değiştirerek de yayınlayabilirsiniz.Google cümleleri iki nokta arasında ve cümle tabanlı olarak arar.

İçeriğinizin başlığı arama alanına en çok girilen kelime kombinasyonlarını içermelidir. Başlıkta geçirilen kelimeleri içeriğin içerisinde en az 5 kez kullanmalısınız.

– Hazırladığınız içeriklerde anahtar kelimelerinizi ya da kelimelerin geçtiği yerleri kalın yazı tipiylebelirterek dikkat çekebilirsiniz. Bu vurgulama cümlenin özünün o kelimede saklı olduğunu ifade eder. Altı çizili cümleler ve italik paragraflarda yine dikkat çekmek için kullanılabilir.

Share Button

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir